חיפושדלג על חיפוש

צילומי רנטגן בהריון

האם זה בטוח לעשות צילום רנטגן בהריון?

כן, קרני רנטגן הן לרב בטוחות במהלך ההריון. אם הרופא שלך חושב שחשוב לבצע צילום בזמן ההריון על מנת לאבחן מחלה, את יכולה לבצע את הצילום. בכל מקרה עדיף גם לתינוקך שתטופלי נכון ותבריאי.


מהם קרני רנטגן?

קרני רנטגן, או קרני X, הם סוג של קרינה בלתי ניראית. קרני הרנטגן נמצאות בשימוש בכדי לצלם עצמות ואיברים אחרים. נימצא קשר ביניהם לבין התפתחות סרטן בעוברים, ובעיקר לאוקמיה. יחד עם זאת, הסיכון לכך הוא קטן ביותר וקשור עם מידת החשיפה. מקובל שרמות החשיפה הנפוצות בצילומים סטנדרטים המבוצעים כיום, בטוחות יחסית.


האם לכל סוגי הצילומים כמות קרינה זהה?

לא. סוגי קרני X שונים הם בעלי קרינה שונה. קרני X שבשימוש בצילומנ רנטגן משתמשים בכמויות מזעריות של קרינה.

גיליתי שאני בהריון לאחר צילומי רנטגן. מה לעשות?
למעשה אינך צריכה לעשות כלום. כמות הקרינה שבצילום רפואי הינה מזערית, ורב הרופאים ימשיכו במעקב רגיל בלבד אחר מהלך ההריון. אם את חרדה במיוחד, רופא מומחה לקרינה יוכל לחשב בדיוק את כמות הקרינה אליה נחשפת במהלך הצילומים. באופן כללי מומלץ לא לחשוף עובר ליותר מ 5 ראד של קרינה. מכיוון שרב הצילומים הרפואיים משתמשים בהרבה פחות קרינה, תוכלי לשוחח על כך עם הרופא שלך, ובכך להסיר ספק לגבי בריאותו של עוברך.

אם עברתי צילום רנטגן בהריון, האם לעובר יהיו מומים?
צילומי רנטגן לא העלו את מספר הילודים עם מומים. גם ללא קרינת רנטגן בהריון כ 4-6% מהילודים נולדים עם מומים, שרובם קלים ביותר. אחוז זה לא עולה לאחר חשיפה לקרינת X.

מה לגבי בדיקות אחרות?
אולטרסאונד נחשב לבטוח בהריון. צילומי טומוגרף ממוחשב, CT, בנויים מצילומי רנטגן מרובים ולרב מעדיפים להמנע מהם במהלך ההריון. הדמייה בעזרת תהודה מגנטית, MRI, נחשבת אף היא לבטוחה בהריון.


קבלת פרטים על קורסי הכנה ללידהדלג על קבלת פרטים על קורסי הכנה ללידה

קבלת פרטים על קורסי הכנה ללידה

צוות מועדון היולדות של וולפסון נמצא כאן על מנת להנחות אותך, לסייע לך ולתמוך בך במשך תקופת ההיריון, במהלך הלידה ובצעדים הראשונים של ההורות.
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
*
*
checked
Bannersדלג על Banners
חיפושדלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד