גינקולוגיה

1.      הריון מחוץ לרחם:
השרשת הריון  שלא במקומו הטבעי בחלל הרחם.מהווה כ- 1-2% מכלל ההריונות. רוב ההריונות החוץ רחמיים מושרשים בחצוצרה, אך מיעוטם גם בצוואר הרחם, בשחלות ובחלל הבטן.

2.      דלקת באגן:
זיהום חיידקי של מערכת הרבייה הנשית המערב את הרחם, החצוצרות, השחלות ואיברים שכנים באגן. 

3.      אנדומטריוזיס:
מחלה שבה קיימת נוכחות קטעי רירית הרחם מחוץ לחלל הרחם.האזורים הנפוצים ביותר הם חלל הבטן והאגן, בעיקר סביב איברי הרבייה.  מצב זה מתאפיין בכאבי בטן משמעותיים בזמן הווסת ובקיום יחסי מין.

4.      ציסטה שחלתית:
גוש שחלתי שברובו נוזלי. זוהי תופעה שכיחה. רוב הציסטות בגיל הפריון הן שפירות וקשורות לפעילות השחלתית. מיעוטן בעצם גידולים שחלתיים.

5.      דיסמנוריאה:
כאבי אגן ובטן תחתונה בעת הווסת.לעיתים הכאבים חמורים ומשבשים את אורח החיים התקין.

6.      שרירן רחמי:
גידול שפיר של שריר הרחם. שכיח מאוד בנשים ושכיחותן עולה עם הגיל. בדרך כלל לא מלווה בתסמינים, אך לעיתים יכול לגרום לדימום מוגבר בזמן הווסת, דימומים לא סדירים, כאבי בטן או הפרעה במתן שתן או צואה. הטיפול ברחם השרירני הוא בד"כ כירורגי, אך קיימות גם אלטרנטיבות בעלות הצלחה פחותה יחסית.

7.      הפלה טבעית:
הפסקת התפתחות הריון במהלך 20 השבועות הראשונים. מתרחשת בכ- 15-20% מכלל ההריונות המוקדמים.

8.      מנורגיה:
דימום לדני מוגבר וממושך בזמן הווסת. יכול להיגרם כתוצאה מהפרעה הורמונאלית, הפרעה בתפקודי הקרישה או כתוצאה משינויים ברירית או בשריר הרחם.

9.      דמם בגיל המעבר:
דמם וגינלי המופיע בתקופה שאחרי גיל המעבר. בדרך כלל נגרם כתוצאה משינויים שפירים בנרתיק , אך לעיתים מהווה ביטוי לממאירות ברירית הרחם. מחייב בדיקה גינקולוגית  בהקדם, וברור גינקולוגי מקיף.

10.  פטרת נרתיקית.
זיהום שכיח של העריה והנרתיק. מתאפיין בהפרשה לבנה מוגברת, גרד או צריבה נרתיקית, גירוי מקומי וכאבים בזמן קיום יחסי מין. שכיח מאוד בעיקר בנשים צעירות ואף בהריון.מטופל בד"כ בנרות ומשחה או בכדורים שנלקחים דרך הפה. בד"כ אין הדבקה של בן הזוג.

דרונט בניית אתרים